MCAT آزمون

درباره آزمون MCAT بیشتر بدانید

MCAT

اگر قصد ورود به دانشکده پزشکی را دارید باید اول در آزمون MCAT موفق شوید. شرح مختصری از آن را می بینید.

شرح مختصر  MCAT

دفعات
 پانزده بار در سال
مدت
 ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه
بخش ها
فیزیک، استدلال کلامی، زیست شناسی، فیزیولوژی، اصول اجتماعی و زیستی رفتار
هزینه
 ۳۰۰ دلار
حداکثر نمره
 ۵۲۸
میانگین نمرات
  ۱۲۵ در هر بخش

آزمون MCAT چیست و چرا مهم است؟

آزمون MCAT برای پذیرش در بیشتر دانشکده های پزشکی لازم است. این آزمون کامپیوتری است و تست ها مهارت علوم فیزیک و زیستی، استدلال کلامی و نگارش را مورد سنجش قرار می دهد. در سال ۲۰۱۵ AAMC بخش های جدید فیزیولوژی، اصول اجتماعی و زیستی رفتار و تعامل اجتماعی را اضافه کرد. این بخش توانایی شما در درک تاثیر اجتماعی فرهنگی، زیستی و روانی بر رفتار و تعاملات اجتماعی را می سنجد  و در کنار آن ها چگونگی فرایند احساسات و اضطراب را هم ارزیابی می کند. این آزمون را در ۷ ساعت و نیم با دقت هر چه تمام تر باید پاسخ دهید.

مسئولین پذیرش از آزمون MCAT برای پیش بینی موفقیت شما در دانشکده پزشکی استفاده می کنند. این آزمون مهارت هایی را که در آن جا به کار خواهید برد می سنجند که شامل علوم پایه ,استدلال کلامی و توانایی نگارش می شود. MCAT یک آزمون کامپیوتری ۷ساعت و نیمی است که به عنوان یکی از آزمون های چالش برانگیز استاندارد معروف است.

در کانادا بیشتر دانشکده ها با سخت گیری تمام این آزمون را ارزشیابی می کنند. بعضی از آن ها حدنصاب حداقل را بسیار بالا در نظر می گیرند.

YDN_Mcat

آزمون های MCAT به طور اختصاصی چه کار می کنند؟

MCAT آزمون کامپیوتری است و تست ها مهارت علوم فیزیک و زیستی، استدلال کلامی و نگارش را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون MCAT چگونه ارزشیابی می شود؟

هر بخش مجزا در آزمون از نمره بین ۱۱۸ تا ۱۳۲ استفاده می کند که میانه آن ۱۲۵ است. یک نمره جدا برای هر بخش به شما داده می شود و نیز یک نمره کلی هم کسب می کنید. میانه نمرات کسب شده ۵۰۰ است که بین ۴۷۲ تا ۵۲۸ قرار می گیرد.

چگونه ثبت نام کنم؟

ثبت نام MCAT به صورت آنلاین از طریق موسسه دانشکده های پزشکی آمریکا صورت می گیرد. ما توصیه می کنیم که سریع تر ثبت نام کنید تا زمان و مکان آزمون سال ۲۰۱۵ را از دست ندهید.

error: Content is protected !!