GRE آزمون

آزمون GRE چیست؟

آزمون GRE

حد نصاب نمره تست GRE  Score) GRE 200-990) بوده و دانشگاههای مختلف حد نصاب نمره GRE متفاوتی را جهت ارزیابی سطح علمی متقاضیان و اعطای پذیرش تحصیلی تعیین می کنند.متقاضی می بایستی قبل از آزمون با دانشگاههای مورد نظر خود که قصد پذیرش تحصیلی از آنها را دارد تماس گرفته و از حد نصاب قابل قبول نمره GRE توسط آن دانشگاه آگاهی داشته باشند.

محتوای آزمون GRE  چیست ؟

آزمون تست GRE سطح مهارت های علمی متقاضیان را در سه گروه نوشتار تحلیلی ،استدلال کلامی و استدلال کمی در دو گروه GRE GENERAL و GRE SUBJECT ارزیابی کرده و بیشتر دانشگاهها نمره تست GRE GENERAL را مد نظر قرار داده و متقاضیان در رشته های تحصیلی اشاره شده در زیر می بایستی نمره تست GRE SUBJECT  را جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارائه نمایند.

توجه : این تست به زبان انگلیسی برگزار می گردد و به مدت چهار ساعت به طول می انجامد در این آزمون دانش و تسلط کافی  به زبان انگلیسی الزامی می باشد. تست ارزیابی مهارت کامپیوتری متقاضیان از  April 2013 از آزمون تست GRE حذف گردیده است.

ثبت نام در آزمون GRE  

ثبت نام در آزمون GRE CBT به صورت online، ارسال ایمیل، تلفنی و ارسال فکس امکان پذیر می باشد. اطلاعات کامل تر را در لینک زیر مشاهده نمائید.( http://www.ets.org/gre/revised_general/register/cbt )

ثبت نام آزمون GRE در ایران در مرکز سازمان سنجش ایران به صورت  PBT در برگزار می گردد. زمان برگزاری آزمون GRE سه مرتبه در سال در ماههای September, October, April در مراکز برگزاری در سراسر دنیا برگزار می گردد و سطح علمی متقاضیان از کشورهای مختلف با پیشینه و سطح علمی متفاوت به طور یکسان توسط آزمون GRE ارزیابی می گردد.

هزینه ثبت نام آزمون GRE

 جهت آگاهی از هزینه ثبت نام آزمون GRE  کلیک کنید . (http://www.ets.org/gre/subject/about/fees )

هزینه ثبت نام $GRE GENERAL  : ۱۸۰

هزینه ثبت نام GRE SUBJECT   : ۱۵۰$

 

نمونه سوالات متداول در خصوص آزمون GRE

جهت آشنایی با نمونه سوالات تست  GRE بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 (http://www.princetonreview.com/grad/free-gre-practice-test.aspx )

نحوه ارسال نمره تست GRE برای دانشگاه و مراکز آموزشی

در هنگام ثبت نام آزمون GRE بدون پرداخت هزینه اضافه بر ثبت نام GRE می توانید اسامی چهار دانشگاه را جهت گزارش نمره تست GRE ذکر نمایید. همچنین متقاضیان می توانند درخواست نمایند که نمره تست GRE آنها در آن زمان برای هیچ دانشگاهی ارسال نگردد.

در صورت نیاز متقاضی به ارسال نمره تست GRE به بیش از چهار دانشگاه  (ASRs) می توانند از طریق درخواست خود را از طریق آنلاین،تلفن،ایمیل و یا فکس ارسال نمایند . برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه نمایید. هزینه ارسال نمره تست GRE برای هر دانشگاه $۲۵ می باشد. علاوه بر ارسال نمره تست GRE برای مراکز آموزشی و دانشگاههی امکان ارسال برای کارفرما نیز امکان پذیر می باشد. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در لینک زیر مشاهده نمایید.

( http://www.ets.org/gre/subject/scores/send/asr )

قابلیت حذف نمره تست GRE

در پایان برگزاری امتحان GRE از متقاضی پرسیده می شود که در صورت تمایل می تواند نمره تست خود را کنسل در نظر گرفته و برای هیچ مراکر آموزشی ارسال نگردد.در صورت کنسل نمودن تست GRE   خود متقاضی نیز از علمکرد و نمره تست خود اطلاع پیدا نخواهد کرد و در نمره تست GRE مزکور در پرونده امتحای متقاضی نیز ثبت نمی گردد. امکان کنسل نمودن نمره تست GRE در روزهای بعد امکان پذیر نبوده و قابل گزارش و ارسال می باشد.

error: Content is protected !!