ACT آزمون

درباره آزمون ACT بیشتر بدانید

ACT-Testjpg

ACT یک آزمون استاندار است که مسئولین پذیرش برای مقایسه متقاضیان از مدارس و ایالت های مختلف آمریکا از آن استفاده می کنند. در این جا مختصری از خصوصیات آن را می بینید:

شرح مختصر  ACT

دفعات
 شش بار در سال
مدت
 ۳ ساعت و ۵/۳ ساعت همراه با مقاله
بخش ها
 انگلیسی، ریاضی، درک مطلب، علوم، نگارش
هزینه
 ۳۴ -۴۹ دلار
حداکثر نمره
 ۳۶
میانگین نمرات
 ۲۱

آزمون ACT چیست و چرا مهم است؟

آزمون ACT که به وسیله شرکت ACT طراحی شده است یک آزمون ورودی است که به وسیله بیشتر دانشگاه ها و دانشکده ها برای پذیرش دانشجو به کار می رود. این ایده (یا حداقل تئوری) ایجاد یک معیار معمولی برای مقایسه متقاضیان است. تاکید بر ACT از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است ریز نمرات مدرسه، دانشگاه، توصیه نامه و معرفی، مصاحبه ها و مقالات روش های دیگر مورد ملاحظه در پذیرش هستند. با وجود این می توان گفت که این فقط یکی از فاکتورهای پذیرش است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت نمرات ACT در دانشگاه مورد علاقه تان با دفاتر پذیرش مستقیما تماس بگیرید.

آزمون ACT هر ساله در ماه های  سپتامبر، اکتبر، دسامبر، فوریه، آوریل و ژوئن در سطح کشور ارائه می شوند.

آزمون های ACT به طور اختصاصی چه کار می کنند؟

آزمون ACT چهار بخش دارد. انگلیسی، درک مطلب، ریاضی و علوم و همچنین آزمون ۳۰ دقیقه ای اختیاری نگارش. بعضی از مراکز ممکن است نیاز به آزمون نگارش داشته باشند بنابراین قبل از آزمون از آن مطمئن شوید .مطالب بیشتر در مورد بخش های مختلف ACT.

آیا من در آزمون SAT شرکت کنم یا در آزمون ACT؟

مقایسه SAT در مقابل ACT. آیا یکی سخت تر است؟ آیا یکی بهتر است؟ وجه بهتری دارد؟ مفید تر است؟ کاش فقط به این سادگی بود.برای مطالب بیشتر در مورد مقایسه SAT با ACT این جا را کلیک کنید.

SAT-vs-ACT

آزمون ACT چگونه ارزشیابی می شود؟

شما نمرات ۱ تا ۳۶ را در هر یک از آزمون های ACT  (انگلیسی، ریاضی، درک مطلب و علوم) و یک نمره ترکیبی که میانگین این چهار آزمون است خواهید گرفت. معمولا نمره شما در این آزمون مربوط به نمره ترکیبی ACT می شود. نمره ترکیبی بین ۱ تا ۳۶ است و میانگین کشوری آن ۲۱ می باشد. برای مثال اگر شما در انگلیسی ۳۱ در ریاضی ۳۰ و در درک مطلب ۲۹ و در علوم ۳۰ بگیرید نمره ترکیبی شما ۳۰ می شود.

شما ریز بارم  نمرات در انگلیسی، ریاضی و درک مطلب را بین ۱ تا ۱۸ می گیرید. این نمرات به جزئیات بیشتری در مورد عملکرد شما اشاره می کند ولی عملا به وسیله دانشگاه ها استفاده نمی شود.

آزمون ACT شامل یک مقاله اختیاری نیز می باشد که در مورد نوشتن است. اگر در این آزمون شرکت کنید ریز نمرات آن و نمره ترکیب شده آن با بقیه را هم دریافت می کنید. برای جزئیات بیشتر و اطلاعات در مورد چگونگی ارزشیابی ازمون نوشتن از وب سایت www.ACT.org دیدن کنید.

من چطور بفهمم که نمره من برای ورود به محل تحصیل مورد نظرم کافی است یانه؟

سوال خوبی است.عبارت آیا می توانم وارد شوم را در بخش جست و جوی محل تحصیل چک کنید.

چه زمانی در این آزمون شرکت کنم؟

دانش آموزان به طور سنتی آزمون ACT را در بهار سال سوم دبیرستان و در صورت نیاز در پاییز سال چهارم دبیرستان می دهند. با این حال تعداد زیادی از دانش آموزان اولین آزمون را در پاییز سال سوم دبیرستان انتخاب می کنند. این امر انعطاف بیشتری به آن ها می دهد تا دفعات بیشتری در آزمون شرکت کنند یا همزمان در آزمون SAT هم شرکت کنند.

چگونه ثبت نام کنم؟

مهلت ثبت نام ACT تقریبا ۵ هفته مانده به آزمون است. برای نام نویسی پستی باید فرم ثبت نام بولتن گروه دانشکده را پر کنید.کپی رایگان این فرم را می توانید از مشاور مدرسه تان دریافت کنید. برای ثبت نام آنلاین هم می توانید به وب سایت www.ACT.org مراجعه کنید.

چطور آماده شوم؟

ما می توانیم کمک کنیم. ما دوره های آمادگی آزمون ACT را برای هر دانش آموز با هر توان مالی برگزار می کنیم.

error: Content is protected !!