تقویم تحصیلی

در کشور آمریکا سه ترم تحصیلی وجود دارد که علاقه مندان به ادامه تحصیل می توانند با توجه به تقویم تحصیلی آمریکا در یکی از ترم های این کشور اقدام کنند.

ترم پاییز ( ماه های سپتامبر و اکتبر) 

بیشترین میزان پذیرش در این ترم صورت می گیرد و تقریبا بیشتر برنامه ها نیز در این زمان ارایه می شوند.معمولا افراد و دانشجویانی که قصد اخذ فاند و یا بورسیه های تحصیلی می باشند در این ترم اقدام می کنند چون اکثر کمک هزینه های مالی نیز در این ترم در دسترس هستند.

ترم بهار( ماه های ژانویه و فوریه) 

در این ترم تعداد پذیرش های دانشگاهی کمتر می باشد و در همین راستا کمک های مالی محدودی برای این ترم در دسترس قرار دارند.برای اقدام در این ترم،باید از 4 الی 5 ماه قبل پذیرش شروع به کار کنید

ترم تابستانی ( ماه جولای )

معمولا دانشجویان ایرانی کمتر می توانند برای ترم تابستاتی اقدام کنند و برای افرادی می باشد که در حال گذراندن تحصیل در خاک آمریکا می باشند.برخی از دانشگاه ها و کالج های آمریکایی به دانشجویان این کشور فرصت می دهند که توانایی های فردی خود را تا بیشترین سطح ممکن ارتقا دهند.دانشجویان می توانند در برنامه ها و کلاس های تابستانی شرکت کنند و با سپری کردن دروس پیش نیاز دروس پیشرفته را کسب کند.

تحصیل در آمریکا| اخذ پذیرش فوری آمریکا|ویزای دانشجویی آمریکا

زمان پذیرش تحصیلی مشروط:

پذیرش تحصیلی به صورت نرمال برای ترم های پائیزی و بهاری است و سالی دو بار انجام میشود. البته این مورد برای کسانی است که مدرک زبان بین المللی مانند آیلتس و تافل را دارند. اما برای افرادی که هیچ مدرک زبانی ندارند و می خواهند هم برای دوره زبان و هم برای پذیرش تحصیلی بصورت توام اقدام نمایند، محدودیت زمانی برای ثبت نام وجود ندارد و از آنجایی که متقاضیان می بایست قبل از دانشگاه دوره زبان را بگذرانند، در هر موقع از سال می توان برای آنها پذیرش اخذ نمود. 

error: Content is protected !!